Zezy

Poliklinika Chirurgii Plastycznej i Okulistyki NZOZ mieści się w Kobylnikach koło Poznania. Istniejemy od 1999 roku i zajmujemy się m.in leczeniem zeza. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Zez Poznań

Leczenie zeza Poznań

Poliklinika Poznań. Leczenie choroby zezowej ( zez )

Leczenie choroby zezowej polega na stosowaniu odpowiednio dobranych szkieł korekcyjnych , zlikwidowaniu ewentualnego niedowidzenia , wytworzeniu widzenia obuocznego i przywróceniu prawidłowego ustawienia oczu.

W Poliklinice Chirurgii Plastycznej i Okulistyki w Kobylnikach zapewniamy kompleksowe leczenie zeza , zachowawcze jak i operacyjne w znieczuleniu ogólnym zarówno u dzieci jak i osób dorosłych .

Zabiegi operacyjne wykonujemy w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia i prywatnie.

Najczęstszymi przyczynami zeza u osób dorosłych mogą być:
R

niedowidzenie będące najczęściej skutkiem nie skorygowanej wady wzroku w dzieciństwie

bielmo rogówki

R

zaćma i inne stany chorobowe ograniczające przezierność układu optycznego oka

R

choroby siatkówki i nerwu wzrokowego uszkadzające elementy nerwowe odbierające wrażenia wzrokowe.

Zez choroba

Czym jest zez

Mianem choroba zezowa określa się nieprawidłowe ustawienie gałek ocznych oraz współistniejące zaburzenia widzenia.

Zez

Jak działają zdrowe oczy

W prawidłowych warunkach obie gałki poruszają się zgodnie w różnych kierunkach dzięki działaniu mięśni zewnętrznych oka poruszających każde oko.

Zez Poznań

Zez – upośledzenie widzenia

W przypadku gdy któreś mięsnie wykazują przewagę czynnościową , następuje odchylenie gałki ocznej od osi optycznej i pozostaje możliwość posługiwania się jednym okiem.

Leczenie zeza Poznań

Rodzaje zeza

Rozróżnia się najczęściej dwa podstawowe rodzaje zeza : zbieżny i rozbieżny , przy czym najczęstszym jest zez zbieżny. Zdarza się , że oko zezujące może być ustawione w górę lub w dół. Zez może dotyczyć jednego lub obu oczu naprzemiennie : raz jednego , raz drugiego.

Zezy

Konsekwencje zeza

Zez jest chorobą , która obok dyskomfortu kosmetycznego uniemożliwia choremu podjęcie wielu zajęć i pracy w wielu zawodach wymagających widzenia przestrzennego.